WYSIWYG Web Builder
"extempore" - bez przygotowania, naprędce, improwizując...

To właśnie tym, dość ryzykownym określeniem zdecydowaliśmy się nazwać nasz Zespół. Czy to oznacza, że jawnie przyznajemy się do braku szacunku dla słuchaczy i bagatelizowania przygotowań do każdego występu?

Z pewnością NIE!

Extempore” natomiast okazało się doskonałym terminem, który byłby w stanie odzwierciedlić spontaniczność i świeże spojrzenie na muzykę dawną, którym chcemy dzieliś się z publicznością, wykonując utwory epoki baroku i klasycyzmu.

Lecz czy ktoś uwierzy, że utwory mające 350 lat - a do tego grane na instrumentach historycznych! - mogą jeszcze dziś zabrzmieć świeżo?

Otóż mogą! Zapraszamy na koncerty!
***
Zespół „Extempore”Zespół Extempore tworzy troje doświadczonych i wszechstronnych artystów zajmujących się historycznym wykonawstwem muzyki dawnej: skrzypaczka Małgorzata Malke, klawesynistka i organistka Anna Firlus oraz grający na violi da gamba Krzysztof Firlus. Zamiłowanie do kameralistyki, muzyki dawnej i odkrywania nieznanego skłoniło ich do utworzenia zespołu w 2007 r. gdy studiowali jeszcze w Akademii Muzycznej w Katowicach. Extempore to po 10 latach działalności mieszanka artystycznych indywidualności, które nieprzerwanie łączy przyjaźń i pasja wspólnego muzykowania. Słuchacze koncertów Extempore szczególnie cenią autorskie interpretacje zespołu, charakteryzujące się charyzmą i polotem połączonymi z dbałością o szczegóły. Artyści nie boją się również muzycznych eksperymentów dokonując własnych transkrypcji, czy wykonując na instrumentach historycznych również muzykę współczesną. Zespół ma za sobą niezliczoną ilość koncertów na festiwalach muzyki kameralnej w Polsce i zagranicą, najczęściej jednak prezentując się na Śląsku, będącym siedzibą Extempore, współpracując niejednokrotnie ze znakomitymi artystami, m.in. Krystianem Krzeszowiakiem, Piotrem Olechem, czy Paulem Esswoodem. W sezonie 2015/2016 zespół odbywał artystyczną rezydencję w Muzeum Historii Katowic współfinansowaną przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. W 2016 r. zespół Extempore wraz Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” dokonał rejestracji płyty ze współczesnym repertuarem - kolędami Krzysztofa Baculewskiego.

© Extempore Ensemble 2015
Małgorzata Malke
skrzypce
Krzysztof Firlus
viola da gamba
Anna Firlus
klawesyn
Repertuar
O nas
Koncerty
Galeria
Kontakt